שיתוף

י”ב במרחשוון תש”ט

אהובתי –

לפני כחצי שעה קיבלתי את מכתבך. כמה שמחתי עליו! אמנם, קיויתי כי אראה אותך בימים אלה. אבל נראה, שזה כבר בלתי אפשרי בימים אלה. עו”ד זליגמן אמנם יבקר אצלי מחר או מחרתים, אך הרי ללדת בטכסי איננו יותר נעים מאשר ללדת בג’יפ, כפי שאת כותבת.

במכתבך ישנו קישור אל המכב הראשון שכתבתי לך, אך מאז שלחתי לך עוד ששה מכתבים וזה של עכשיו הוא השמיני. נראה שמכתבים אינם נמסרים לך. אדבר על כך עם עורך-הדין.

היום נמסר לנו, כי משפטנו יתקיים בשבוע הבא. אני מפקפק בדבר; קראתי ביום ששי , כי עצורי-עכו הגישו צו-על-תנאי נגד הממשלה. יתכן שאני אצטרף לצו-על-תנאי זה. יש, איפוא, לשער, כי משפטנו לא יתקיים לפני בירור הצו-על-תנאי ע”י בית הדין העליון. אדון על כך עם זליגמן.

כן הודיע לנו, שמפסיקים לנו את מאסר-הבידוד. מתי יעבור איפוא לחדר שלי ומהיום נהיה יחד. אמנם, גם עד עכשו לא היה לי משעמם. אני שטוף בקריאה. לפי שעה יש לי ספרים די והותר. כאשר “אשתקע” כבר באיזה מקום קבוע, אודיע לך מה לשלוח לי.

אשר לשמות. (אכן, נדמה לי כי באשר למומחיות בשטחים שונים אני טוען לזכות הבכורה בשבילי; לעומת זאת אני מוסר לך ללא פקפוק מקום ראשון באינטואיציה. אין כמוך!) קשה קצת מרחוק להציע. אע”פ אני מביע כמה הצעות. במקרה של בן: יאיר, דורון, כרמל, דן, יואב, במקרה  של בת: ערפה, כנרת נעמי. כמובן שלא תהיה לי שום טענה אליך, אם תבחרי שם שאיננו כלול ברשימה זאת.

אני שמח, שיש ידיעה ממשה. בקשי את נחמה שתכתוב לו. מכאן אין טעם לכתוב, כי המכתב לא יגיע. אני מקווה שבכל זאת תהיה לי אפשרות לכתוב אליו בקרוב.

את החבילה עדיין לא ראיתי. ע”כ אינני יכול לכתוב לך, אם הכל נתקבל בסדר. מכל מקום: תודה לך ולנחמה – כן קיבלתי את הכסף. תודה רבה. אינני זקוק ליותר.

במכתבים הקודמים כתבתי לך על סדר חיי. אני משער, שעוד תקבלי את המכתבים הללו.

מתי דורש חמות בשלומך. מסרי שלום חמה לבת דודתך ומשפחתה. וכן לכל הידידים והמכרים. מצב-רוחי מצוין, ואני אופטימי כרגיל.

בימים אלה אחכה יום יום לידיעה ממך. אני מתפלל, שהכל יעבור בסדר. נקווה לטוב. בשעות הקשות  זכרי, כי אני עומד לצידך ומאמץ את ידיך.

אני צריך לסיים במהירות. אני מנשקך הרבה נשיקות. אני מקווה, כי פרידתנו לא תארך. נשוב ונתראה ונספיק לשמוח.

לחיצת יד ונשיקות

שלך נתן

 

פרידה קיבלה את המכתב בי”ג במרחשוון 15/11/48

אפריל 2024
יום ראשוןיום שנייום שלישייום רביעייום חמישייום שישישבת
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
סיור בפלורנטין ומוזיאון לח”י
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

הצטרפו לרשימת התפוצה

האם מכיר / קשור לחבר לח"י?