אליהו נולד ביום כ’ בתשרי תרע”ב, 12 באוקטובר 1911 בליבוי שבלטביה כבן זקונים במשפחה בת חמש אחיות ושני אחים. אמו, גולדה לבית לבנסון, גידלה אותם ללא אב. האב, יצחק, שהה בחרבין למטרות מסחר בעת לידתו של אליהו ונפטר שם מבלי שזכו להכיר זה את זה. אליהו היה חבר בית”ר משנת 1930, וערב סיום לימודיו בבית־הספר הגבוה למסחר ולכלכלה בריגה, בשנת 1934, החליט לעלות ארצה ללא סרטיפיקאט ובדרך מקורית. הוא ושני חבריו עברו את כל אירופה באופנוע עם סירה, ואת הקטע האחרון עשו באניה. בהגיעם לחיפה, קפצו שני החברים למים ושחו לבת־גלים, ואילו הוא נאלץ להמשיך לביירות, שם נעצר. בהמשך מצא קשר אל אנשים שהבריחוהו ארצה.

בהגיעו ארצה הצטרף לפלוגת בית”ר בכפר סבא ובהמשך עבר לחדרה. בשנת 1936 היה פעיל באצ”ל ועם הפילוג הצטרף ללח”י. בהיותו מחסנאי ראשי של האצ”ל בחיפה, העביר את כל המחסנים לרשות לח”י: במערות הכרמל, מתחת לחדרי מדרגות ברחוב צפת, בבר־גיורא ובווילות של אוהדים על הכרמל. כשעבר לתל־אביב, פעל במחלקת הכספים, בגיוס אוהדים ובקשר עמם וכן במחסנים. אחסן נשק וחומר ארכיוני במוסך ששכר בשדרות ח”ן. נטל חלק בשכירת דירה ברחוב טיומקין בתל־אביב, ששימשה את מפקדת לח”י בתקופתו של יאיר. בדירת מסתור נוספת ברחוב עמק יזרעאל מצאו מקלט חברים נוספים, ובדירה ברחוב הקישון אוחסנו כל שירי יאיר.

חברותו בלח”י נמשכה רק עד 1942 בשל אי הסכמתו עם ראשי התנועה דאז, לגבי דרך פעולתם ונימוקיהם. הוא פרש ושב לאצ”ל כחבר פעיל, ובהיותו חבר מִפקדה נחטף על־ידי ההגנה בתקופת הסזון.

בשנת 1935 נשא לאשה את מרים לבית שבלבה, עורכת במקצועה. להם שני בנים ובת. אליהו עסק במו”לות ובהנהלת חשבונות. מאז 1988 היה גמלאי והתגורר במעלה אדומים.

אליהו נפטר ביום כ’ באלול תשס”ט, 8 בספטמבר 2009 והובא למנוחות בבית העלמין קרית שאול בתל אביב.