חיים (יהושע יוסף), בנם של אליהו דוד ושפרה קנר, נולד בכ”א בתשרי (הושענא רבא) תרפ”ו, 9 באוקטובר 1925 בוורשה, פולין. מגיל 4 למד בחיידר אצל האדמו”ר מפיאסצנא בפולין.

במאי 1939 עלה לארץ עם הוריו ואחיותיו, והמשפחה התמקמה ברחוב הקישון בתל אביב. הוא למד כחצי שנה בישיבת “שפת אמת” בתל אביב ולאחר מכן עקב קשיי פרנסה יצא לעבודה.

בגיל 14 הצטרף לתנועת הנוער הלאומית דתית “ברית חשמונאים” ומשם הצטרף עם חברים נוספים לאצ”ל. מדריכו היה אליהו בית צורי. בשנת 1943 עזב את האצ”ל וכעבור שנתיים הצטרף ללח”י, שם עסק רבות בהדבקת כרוזים של לח”י ברחובות תל אביב. הוא המשיך בפעילותו במחתרת עד קום המדינה.

בשנת 1946 נישא למלכה לבית וינגרובר והשניים התגוררו בתל אביב, שם הם זכו להסתיר בביתם פעילים של לח”י, שחלקם ברחו מהכלא וכן את השלל השוד של בנק ברקליס, אותו שדדו אנשי לח”י בפיקודו של יעקב גרנק – “דב הבלונדיני”.

עם הקמת המדינה הוא משתתף במסדר הגיוס לצה”ל של לח”י בשייך מוניס (רמת אביב) בו הודיע מרכז לח”י על פירוק הארגון ועל הצטרפות לוחמי לח”י לשורות צה”ל.

בתל ליטוינסקי (תל השומר) מקבל חיים מספר אישי המסומן בקידומת הזיהוי ליוצאי לח”י 86-114. עוד בבסיס הקליטה, חיים עם עוד חברים, אנשי לח”י דתיים, עומדים על זכותם לאוכל כשר ובוויכוח הקשה עם המג”ד, משה דיין, אומר להם דיין “אין לי צורך בדתיים בגדוד”. עקב כך, הקבוצה הדתית המונה כ-30 איש עוברת לחטיבת גבעתי, לגדוד 52. במסגרת גדוד זה נוטל חיים חלק בקרבות עשרת הימים בבית עפא ובעיבדיס הסמוכות לנגבה.

במהלך ההפוגה השנייה מגיע יעקב (ישקה) אליאב- “אביאל”, סגנו של דיין, ומבקש מהדתיים להצטרף לגדוד הקומנדו 81 (לימים 89), שהורכב ברובו מיוצאי לח”י וששורותיו נתדלדלו בקרבות לוד ויהוד. הוא מבטיח להם שיש כשרות ומשגיח.

במסגרת הגדוד, חיים שירת תחת פיקודו של המ”פ האגדי דב הבלונדיני, וזכה לשחרר את בית גוברין, חרתיא, לכיש, דואימה (אמציה), גבולות, חלוצה, נוראן (קיבוץ מגן), ואדי עביאד (נחל לבן) וכן השתתף בכיבוש משטרת עיראק סואידן (מצודת יואב), ועוג’ה אל חפיר (ניצנה), שם נפל דב הבלונדיני.

לאחר מלחמת השחרור התנסה חיים בעבודות שונות (מחלקן הוא סולק, כשהתברר שהיה איש לח”י) ולבסוף הצטרף לקואופרטיב דן.

בשנת 1948 עבר עם משפחתו לגור ברמת גן, שם גידלו הוא ורעייתו את ארבע בנותיהם.

חיים נפטר בט’ באלול תשס”ז, 23 באוגוסט 2007 ונקבר בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.