מרדכי נולד ביום ד’ בכסלו תרצ”ב, 14 בנובמבר 1931 בירושלים, בשכונת שמעה, שלמרגלות הר ציון. אביו, מתתיהו, עלה ממונסטיר שבדרום יוגוסלביה בשנת 1925, ואילו אִמו, שושנה לבית ניגרין, היא נצר למשפחה ששורשיה בשכם ובפקיעין ולפי המסורת מעולם לא גלתה מהארץ. אביו עסק בתיקון נעליים במאה שערים והפרנסה לא הייתה בשפע. למרות הדלות החמרית, גדל מרדכי בבית חם ואוהב, כשחינוכו נושא אופי דתי. הוא למד בתלמוד תורה “בית אהרן” וסיים שמונה כיתות של בית־ספר יסודי. עוד בגיל צעיר החל לעבוד ובערבים למד בבית־ספר תיכון.

מגיל 13 היה מרדכי חבר בבית”ר ועקב בהתרגשות אחרי פעילות המחתרות, אך לאחר הרצחו של יאיר, נמשך ללח”י ולאידיאולוגיה שלו. ואכן, בשנת 1946 גוייס לתנועה. באותה תקופה השתתף בהדבקת כרוזים ובשיחות על משנתו של יאיר. בשנת 1947 צורף לחטיבה הלוחמת, ובאותו זמן עבר קורסים בהם למד את השימוש בסוגי אקדחים שונים.

בשנת 1948, בעת כיבוש דיר־יאסין, היה בכוֹח הכוננות, אולם לא השתתף בקרב ממש. הוא עבר אימון בנשק קל במחנה לח”י בשייח באדר, כיום גבעת רם. השתייך לכוֹח שהחזיק בנוטרדאם, ואַחַר עבר למחנה “אלדד” של לח”י ברוממה.

בשנת 1949 התגייס לצה”ל ושרת בגדוד 9, בחטיבה 7, בתפקיד סמל מחלקה ומ”מ מפקד מחלקה, זאת לאחר שסיים קורס מ”כים כחניך מצטיין וקורס סמלים קרביים.

בשנת 1963 נשא לאשה את אורה לבית לוזון ונולדו להם 2 בנים ו-2 בנות, 10 נכדים ו-3 נינים.

מרדכי התגורר בירושלים, הוא היה בעל מגדניה בקרית־היובל, שבתפעולה עזרו לו רעייתו ובנו הבכור, מתתיהו.

מרדכי נפטר ביום ז’ באייר תשפ”ב, 9 במאי 2022 והובא למנוחות בבית העלמין בהר המנוחות, ירושלים.