שיתוף

1942/I/11

נשלח מפרידה פרידמן-ילין בתל-אביב לנתן פרידמן-ילין בסוריה

נתן קיבל את המכתב ב-20/01/42 וענה עליו ב-21/1/42

יקירי,

בשבוע זה קיבלתי את מכתבך בו אתה כותב שיום קודם שלחת לי מכתב והוא עדין לא הגיע.

אצלי הכל בסדר. אני מבלה טוב מאד, המכרים אינם מזניחים אותי, להפך הם משתדלים בשבילי ואינני יכולה להספיק להיות בכל המקומות שמזמינים אותי.

שלשום מלאה שנה לבואנו ארצה. במקרה התאספו אצלנו הרבה מכרים, היה אברהם, גב’ לוין ןקולקוב, רוזה ואהרן, גרישה ועוד כמה אנשים. כשנודע שבאותו יום לפני שנה באנו ארצה, אז ירדו, קנו עוגות , שוקולד, פרות והגשתי תה וסדרו נשף. בילינו באמת טוב מאד היה שמח. חבל מאד שלא היית, כי חסרת לי מאד. נקווה שבשנה הבאה נהיה כבר שוב יחד.

אתמול היתה אצלי נחמה. התכוננתי באותו זמן ללכת אליה והנה היא באה. היא רצה לראות מה שלומי כי כבר כמעט שבוע לא הייתי אצלה. הם כולם בריאים ודורשים חמות בשלומך. אצל יתר המכרים הכל כרגיל, חיים איך שהוא.

לפני זמן מה הכרתי בחורה ע”י אברהם. עכשו היא באה להתארח קצת בת”א והיא נמצאת אצלי. זוהי בחורה סימפטית מאד, התרגלתי אליה ועכשו יותר שמח לי. אינני גלמודה בבית הזה. אנחנו מבשלות בבית. קיבלתי עכשו תיאבון ומקווה לעלות במשקל. כמובן שהאורחת לא עולה לי בכסף. אנחנו מחלקות את ההוצאות לשנים. היום שבת. אנחנו מכינות חמין. חבל שאינך. הזמנו לארוחת צהרים את אברהם. עשינו גם עוגה – היא בעלת בית נפלאה – היא הצליחה טוב מאד ואתמול בערב כמעט שסדרו אותה. אחרי הצהרים תהינה אצלי עדינה וחיסיה. אתה רואה שאצלי נעשה בית פתוח ובאים הרבה אורחים, מענין מה שאומרים השכנים על זה, הם כנראה חושבים שנעשית דומה לשרה.

אל הרופא אכנס בערך בתחילת השבוע הבא – כך הוא אמר לי – והוא יבדוק אותי אם הכל בסדר. אני מרגישה טוב מאד, אבל גם הפעם אמלא את הבטחתי. בקופת חולים שילמתי בעד החודש. הם סידרו לי שאשלם רק בעדי. זה עולה לי 23 גרוש ולאחר שתחזור  יכניסו אותך שוב.

ענה לי מיד וכתוב הרבה, נשיקות חמות והרבה

משלך פרידהנתן היקר,

לכתוב יש הרבה אבל הפעם אסתפק במעט. אצלי הכל בסדר. עובד ומרויח והעיקר שבע-רצון. תנאי העבודה שלי הם טובים מאד. זה יצא כפי שתיארתי לי מראש ומסרתי לך טרם שיצאת. באמת הגיע הזמן לכך. 10 חודשים הסתובבתי בלי עבודה והייתי למעמסה לאחותי. עתה אני עצמאי ודאגות פרנסה אין לי. אקווה שזה להבא יהיה טוב.

פרידה מסרה לי שאתה מרוצה מאד והעיקר מרוצים ממך. זה חשוב מאד. אני חושב שבטח תקבל הוספה על משכורתך. כתוב מתי תבוא והאם זה בטוח.

היה לי שלום ובריא

שלך

אברהם

י”ט טבת תש”ב

יוני 2024
יום ראשוןיום שנייום שלישייום רביעייום חמישייום שישישבת
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
החוויה המשולבת: סיור בפלורנטין, מוזיאון לח”י והצגה “שלוש יריות במזרחי ב'”
19
20
21
22
23
24
25
טקס זיכרון לציון 78 שנה להתקפה על בתי המלאכה של הרכבת במפרץ חיפה
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

הצטרפו לרשימת התפוצה

האם מכיר / קשור לחבר לח"י?