נחמן נולד ב־1914 בריגה, לטביה, להוריו דבורה ואליעזר. ההורים, שהיו ציונים שורשיים, הקימו בתחילת המהפכה הבולשביקית ב־1918 בית־ספר עברי בלתי לגלי במוסקבה. פעילותו הראשונה של נחמן במחתרת היתה לימודיו באותו בית־ספר מחתרתי. ב־1920 חזרה המשפחה לריגה ושם הקימו ההורים את הגימנסיה העברית הראשונה בלטביה. באותו בית־ספר ב־1923 הקים אהרן פרופס, תלמיד בית־הספר
ב־1923 את תנועת הנוער "ברית טרומפלדור", ורק ב־1925 אימץ זאב ז'בוטינסקי את התנועה, שהפכה לבית"ר העולמית. נחמן הצטרף בשנת 1927 לבית"ר והוא נער בן .13 עלה לארץ ב־1934 בעליה הבלתי לגלית הראשנה, שאירגן נציב בית"ר בלטביה, אליהו גלזר. נחמן הצטרף לפלוגת העבודה של בית"ר בגליל, וזמן־מה היה מפקדה. ב־1936, עם עליית הוריו ארצה, עבר לראשון־לציון, בה הוא גר עד היום.
לאצ"ל הצטרף ב־1937 וכינויו היו "בן־עמי" ו"יורם". בתחילת 1940 הוטלה עליו משימה משונה: לפרוץ למשרדי ההגנה המרחבית ולהוציא משם את כל החומר. לתדהמתו נודע לו, כי החומר נימסר עוד באותו לילה לבולשת הבריטית בירושלים. נחמן דרש בירור, וכעבור שבוע נפגש עם יאיר בביתו. שם שמע לראשונה על חילוקי הדעות בין יאיר וחבריו לבין רזיאל ועל תוכנית הפילוג. כעבור שבועיים כינס נחמן בביתו את כל מפקדי האצ"ל במרחב הדרום, 15 במיספר. התקיימה הצבעה בנוכחות יאיר ומתוך 15 המפקדים, החליטו 13 להצטרף ליאיר. כך הונח היסוד לאירגון לח"י בדרום. יאיר הטיל עליו פעילות אירגונית בשירותי המודיעין, כאשר המקשר ביניהם היה יהושע זטלר. בפגישה האחרונה אמר לו יאיר, שהצעותיו ותוכניותיו לגבי עתיד פעולות לח"י הן מעניינות מאד, ביקש מנחמן להגישן לו בכתב.

בתחילת 1941 נאסר נחמן וישב בעכו, מיזרע ולטרון עד ספטמבר .1944 עם שחרורו נאלץ להפסיק כל פעילות פוליטית, כי היה במאסר־בית עד .29.11.1947 הצטרף לצה"ל, לחטיבת "גבעתי", כקצין קרבי, והשתתף בכל הקרבות נגד המצרים עד הניצחון.

אחרי קום המדינה, פעל נחמן באירגונים כלכליים שונים, כולל הקמת מפעלים לעולים חדשים במשך 25 שנים. במקביל היה שליח של משרד החוץ, המחלקה לשיתוף בינלאומי, וקיים עשרות רבות של סמינרים לארגון ולמינהל בארצות המתפתחות, בעיקר בדרום־מזרח אסיה. עוד בהיותו בעכו, התחיל לפסל, ומאות עבודות שלו פזורות במוסדות ציבור בארץ ובמוזיאונים גם בחו"ל. נחמן ממשיך עד היום לעסוק בפיסול.

נישא לשרה לבית פופל. נולדו להם שלושה ילדים: עופרה, ורד, בועז וששה נכדים.
התאלמן מרעייתו שרה ב־.27.4.1988