נחמן נולד ביום י”ד בתשרי תרע”ה, 4 באוקטובר 1914 בריגה, לטביה, להוריו דבורה ואליעזר. ההורים, שהיו ציונים שורשיים, הקימו בתחילת המהפכה הבולשביקית ב־1918 בית־ספר עברי בלתי לגלי במוסקבה. פעילותו הראשונה של נחמן במחתרת היתה לימודיו באותו בית־ספר מחתרתי. בשנת 1920 חזרה המשפחה לריגה ושם הקימו ההורים את הגימנסיה העברית הראשונה בלטביה.

באותו בית־ספר הקים אהרן פרופס, תלמיד בית־הספר בשנת 1923 את תנועת הנוער “ברית טרומפלדור”, ורק בשנת 1925 אימץ זאב ז’בוטינסקי את התנועה, שהפכה לבית”ר העולמית. נחמן הצטרף בשנת 1927 לבית”ר והוא נער בן 13. עלה לארץ בשנת 1934 בעליה הבלתי לגלית הראשונה, שאירגן נציב בית”ר בלטביה, אליהו גלזר. נחמן הצטרף לפלוגת העבודה של בית”ר בגליל, וזמן־מה היה מפקדה. בשנת 1936, עם עליית הוריו ארצה, עבר לראשון־לציון, בה התגורר כל חייו.

לאצ”ל הצטרף בשנת 1937 וכינויו היו “בן־עמי” ו”יורם”. בתחילת 1940 הוטלה עליו משימה משונה: לפרוץ למשרדי ההגנה המרחבית ולהוציא משם את כל החומר. לתדהמתו נודע לו, כי החומר נימסר עוד באותו לילה לבולשת הבריטית בירושלים. נחמן דרש בירור, וכעבור שבוע נפגש עם יאיר בביתו. שם שמע לראשונה על חילוקי הדעות בין יאיר וחבריו לבין רזיאל ועל תכנית הפילוג. כעבור שבועיים כינס נחמן בביתו את כל מפקדי האצ”ל במרחב הדרום, 15 במספר.

התקיימה הצבעה בנוכחות יאיר ומתוך 15 המפקדים, החליטו 13 להצטרף ליאיר. כך הונח היסוד לארגון לח”י בדרום. יאיר הטיל עליו פעילות אירגונית בשירותי המודיעין, כאשר המקשר ביניהם היה יהושע זטלר. בפגישה האחרונה אמר לו יאיר, שהצעותיו ותכניותיו לגבי עתיד פעולות לח”י הן מעניינות מאד, ביקש מנחמן להגישן לו בכתב.

בתחילת 1941 נאסר נחמן וישב בעכו, מיזרע ולטרון עד ספטמבר 1944. עם שחרורו נאלץ להפסיק כל פעילות פוליטית, כי היה במאסר־בית עד ליום 29 בנובמבר 1947. הצטרף לצה”ל, לחטיבת “גבעתי”, כקצין קרבי, והשתתף בכל הקרבות נגד המצרים עד הניצחון.

אחרי קום המדינה, פעל נחמן בארגונים כלכליים שונים, כולל הקמת מפעלים לעולים חדשים במשך 25 שנים. במקביל היה שליח של משרד החוץ, המחלקה לשיתוף בינלאומי, וקיים עשרות רבות של סמינרים לארגון ולמינהל בארצות המתפתחות, בעיקר בדרום־מזרח אסיה. עוד בהיותו בעכו, התחיל לפסל, ומאות עבודות שלו פזורות במוסדות ציבור בארץ ובמוזיאונים גם בחו”ל. נחמן ממשיך עד היום לעסוק בפיסול.

נישא לשרה לבית פופל. נולדו להם שלושה ילדים: עופרה, ורד, בועז וששה נכדים. התאלמן מרעייתו שרה ביום 27 באפריל 1988.

נחמן נפטר ביום כ”ט בתמוז תשס”ה, 5 באוגוסט 2005 והובא למנוחות בבית העלמין גני אסתר בראשון לציון.