פסח נולד בדצמבר 1895 בברלין לאביו יהודה לייב, נצר לגולי ספרד, ולאִמו פאולינה (פיה). הוא למד בברלין. למשפחה היה מפעל טכסטיל בו עבד. הוא היה איש ספר ובקיא במוסיקה, נואם ועיתונאי. היה בין העסקנים הראשונים של התנועה הציונית בגרמניה וממייסדי הצה”ר. היה נציב בית”ר בגרמניה, וביוזמתו הוכפל מספר החברים בסניף. בהיותו ראש פלוגת “הרצל” בגרמניה, הוציא לאור עלונים משוכפלים שנקראו “נגד” והמשיך להוציאם גם כששימש סגן נציב ואחר־כך נציב בית”ר בגרמניה. בשנת 1929 נשא לאִשה את הילדגרד לבית רומן. נולדו להם בת, תאנה, ובן, אריה. לימים נולדו להם ששה נכדים ואחד עשר נינים.

בשנת 1932 הוקם ביוזמתו קן בית”ר באמסטרדם, הולנד, ובשנת 1933 אירגן בהולנד קורס מדריכים. הוא היה ידידו של זאב ז’בוטינסקי ועמד עִמו בקשר מכתבים במשך שנים רבות. בשנת 1933 עלה ארצה עם משפחתו, היה חבר ב”ברית הבריונים”, מפקד סניף בית”ר בפתח־תקווה, אחראי על השמירה באבן־יהודה במאורעות תרצ”ו, חבר נציבות בית”ר והוועד הפועל של הסתדרות העובדים הלאומיים, מנהל הכספים של מצודת זאב ועיתונאי ב”המשקיף”.

בשנת 1938 היה ציר בקונגרס הראשון של הצה”ר בפראג. אחרי מות ז’בוטינסקי עזב את התנועה הרוויזיוניסטית והקים את “חזית פועלים לאומית”. משנת 1943 היה חבר לח”י ועבד במחלקת הכספים ובמחלקת האוהדים. הוא סיכן את עצמו יום יום ושעה שעה. רבים הכירוהו, אבל עבודתו מנעה ממנו להסתתר. כאשר דפק על דלת חדשה לא ידע מה מחכה לו מאחוריה, עזרה או הסגרה. תמיד היה צריך להתחיל מחדש בהסברה ובהטפה. אף פעם לא ידע לאות או רתיעה, והמשיך באותה שקידה ומסירות. בשנים 1947–1948 פעל בשליחות לח”י בארצות אירופה המערבית. פסח נפטר בארץ באוגוסט 1949, לאחר שזכה לראות בהתגשמות חלום חייו: הקמת מדינת ישראל. כאב על סילוף ההיסטוריה של מלחמת החרות, אבל היה מלא אמונה בעתיד.

רעייתו, הילדגרד, צעדה עם בעלה שכם אל שכם לאורך כל דרכם הקשה. בביתם מצאו מחסה שלושת חברי מרכז לח”י ושם נפגשו עם נשותיהם. הילדגרד, בוגרת האקדמיה למוסיקה בברלין, היתה חברה פעילה בתנועת תכלת־לבן בברלין. הפסוק “אשת חיל מי ימצא ורחוק מפנינים מִכרָה” בספר משלֵי מבטא את אישיותה. בשנת 1991 הוענק לה אוֹת לוחמי חרות ישראל ועיטור לוחמי המדינה.

פסח נפטר ביום ו’ באב תש”ט, 8 בינואר 1949 והובא למנוחות בבית העלמין קריית שאול בתל אביב.

הילדגרד נפטרה ביום כ”ב בניסן תשמ”ד, 24 באפריל 1984 והובאה למנוחות בבית העלמין בחולון.