אברהם נולד ביום ב’ בחשון תרפ”ז, 10 באוקטובר 1926 בעיר ראדום שבפולניה לאביו יעקב ולאִמו קילה. לאברהם היו שתי אחיות. אביו היה פקיד בבנק פ.ק.או. המשפחה עלתה ארצה בשנת 1933 באנייה “איטליה”. הם הגיעו היישר לביתם החדש, שהיה בשכונת שבזי בתל־אביב. אברהם למד בבית־ספר “ביאליק” ברחוב לוינסקי.

כשפרצו המאורעות, עברה המשפחה לגור ברחוב קלישר. אברהם גמר את לימודיו בבית־הספר היסודי. אביו נפטר בשנת .1940 אברהם הצטרף לתנועת הנוער הציוני ולגדנ”ע, ומשם – לשורות ה”הגנה”. היה בחי”ש תל־אביב. לפי בקשת הסוכנות, התגייס בגיל שש־עשרה וחצי לנוטרות.

בשנת 1944 הוא חיפש קשר ללח”י, והמגייסת שלו הייתה גאולה כהן. לפי בקשתו צורף למחלקת הפעולות. בתחילה עסק בהדבקת כרוזים ובהפצת עיתון “החזית”. אברהם עבר קורס נשק בסגולה שבפתח־תקוה. הפעולה הראשונה בה השתתף היתה בחולון, נטלו בה חלק לוחמים רבים. מטרת הפעולה הייתה החרמת נשק. פעולה נוספת בה השתתף, הייתה אף היא פעולה של החרמת נשק במגרש החנייה של ה”כלניות” ברחוב הירקון בתל־אביב. בפעולה זו נהרגו שבעה חיילים. כן השתתף בפיצוץ בית האינטליג’נס ברחוב יפו–תל־אביב ובפעולה בכפר סירקין, בה פוצצו מטוסים בריטים. במשך השנים השתתף גם בהרבה פעולות של החרמת רכוש, כסף, סוברנים ועוד, ואף בפעולה בברקליס בנק.

אחרי הרצחו של פתחיה, האחראי עליו, היה אברהם מבוקש על־ידי הבריטים. עם פרוץ המלחמה בערבים, השתתף בפיצוץ בניין בן שלוש קומות, בהמשך רחוב פינס, ובפעולה באבו־כביר. היה בשיח מוניס, משם הועבר לכפר יעבץ. מכפר יעבץ יצא לפעולות רבות נגד הערבים. היה ביחידת ה”ג’יפים הירוקים”, בפיקודו של “דב הבלונדיני”.

לאחר המיסדר בשייח מוניס, התגייס לצה”ל בדרגת רב־טוראי, סופח לחטיבת כרמלי, גדוד 24, נטל חלק בקרבות משמר הירדן, בעשרת ימי הקרבות, וכן בכיבוש שפך הירדן. הוא נפצע עם יורדי השיירה מנבי יושע למנרה. שכב בבית־חולים חודש ימים, הועבר למחנה מעבר, ולפי בקשתו הוחזר לגדוד 82, שחנה בלוד, שם שימש כמחסנאי נשק של הגדוד, ושירת 30 שנה במילואים. עם שחרורו מצה”ל, היה חסר כל אמצעי קיום, חיפש עבודה ושיכון. הוצע לו להצטרף למוסד, אך הדבר לא הסתייע והוא למד ליטוש יהלומים.

בשנת 1952 נשא לאישה את פנינה לבית נתנזון. לאברהם ולפנינה נולדו שני ילדים, בן ובת, ושנים־עשר נכדים.

בשנת 1977 התחיל לעבוד כמחסנאי ראשי במחלקת החינוך בעיריית רמת־גן, עד צאתו לגימלאות. אברהם היה פעיל שנים רבות ב”בית יאיר”. בשנת 1992 כתב אוטוביוגרפיה בשם “בכוחות עצמי” ותרם עותק מהספר לכל הספריות הציבוריות בישראל.

אברהם נפטר ביום כ”ז בשבט תשס”ט, 21 בפברואר 2009 והובא למנוחות בבית העלמין ירקון