אבידן נולד בתרפ”ו, 1926 באפגניסטאן להוריו אברהם וחנה משיח. אביו עסק במסחר ובשנת 1934 הגיע לארץ על מנת “לתור אותה”, במגמה לבדוק אפשרות לעליית המשפחה. לאותה נסיעה צרף אליו גם את אבידן, שהיה אז בן שמונה בלבד. כעבור זמן חזר האב למשפחתו באפגניסטן והשאיר את בנו בידי קרובים בפתח־תקוה. כעבור שנה עלתה המשפחה כולה והתיישבה בירושלים. נוסף על שלושת הילדים שנולדו באפגניסטאן, נולדו עוד שלושה בארץ. מתוך ששת הילדים, שלושה היו לוחמים באצ”ל ובלח”י.

אבידן גדל בשכונות הצפוניות של ירושלים, בהן רבים היו בני הנוער אשר התגייסו למחתרות הלוחמות בשלטון הבריטי. אחרי שסיים שמונה כיתות בבית־הספר “אליאנס”, המשיך ללמוד לבגרות אקסטרנית וסיימה בהצלחה, תוך כדי עיסוק בעבודות מזדמנות, על־מנת לסייע בפרנסת המשפחה. הצטרף לתנועת “ברית החשמונאים” ובשנת 1945 התגייס ללוחמי חרות ישראל.

בתחילה עסק בהפצת עלונים ובלילות – בהדבקת כרוזים, אשר לא אחת העמידוהו בסכנה ורק היכרותו הקרובה את הסמטאות והחצרות של העיר, עמדה בינו לבין מעצר, או אף פגיעה מכדורי המשטרה הבריטית. בהמשך עבר קורס לנשק קל בהדרכתו של יעקב גרנק (“דב הבלונדיני”), והחל להשתתף בפעולות לחימה.

כן עסק באיסוף מודיעין, בגיוס מערך רפואי, רופאים ואחיות, תרופות וציוד רפואי, ובגיוס אוהדים ותרומות. גם בתפקידים אלה חווה מצבים של “כמעט מעצר”, או לחילופין קרב יריות עם שוטרים, כשנשק בידו וללא אפשרות של מילוט. רק קור רוחו ותחבולותיו סייעו לו. בשל ידיעתו את השפה הצרפתית, היה מועמד להישלח לצרפת, להצטרף לתא שעסק בפעילות באירופה, אולם עקב מעצרם של הפעילים שם בוטלה נסיעתו. בעת מלחמת השחרור השתתף בקרבות במסגרת לח”י בירושלים.

אחרי פירוק לח”י התגייס לצה”ל, אולם שוחרר כעבור זמן קצר עקב מחלה. למד באוניברסיטה העברית מדעי היהדות, ספרות, מקרא ולשון. משנת 1953 עד 1967 היה כתב פרלמנטרי ועורך לילה של העיתון “חרות”. במקביל היה גם מורה לעיתונאות ב”מכונים הבריטים”. בשנת 1967 עבד בעיריית ירושלים כמנהל מדור הפרסומים. במקביל שימש גם כעורכו של ביטאון ועד העדה הספרדית בירושלים ואף עסק בעריכת ספרים. בשנת 1983 פרש מהעירייה פרישה מוקדמת והחל לעבוד ביחסי ציבור ובפרסומים בבית־החולים “משגב לדך” עד פרישתו המוחלטת.

בשנת 1959, נשא לאִשה את נעמי לבית יונה – גולומב, מורה במקצועה. הם מתגוררים בירושלים ונולדו להם ארבעה ילדים ונכדים.

אבידן נפטר ביום כ״א בחשוון תשס״ח, 2 בנובמבר 2007 והובא למנוחות בבית העלמין בהר המנוחות, ירושלים.