אפרים נולד בארץ בחודש מאי 1928 (תרפ”ח) להוריו שושנה ודב יששכר טנדלר. משפחת טנדלר, שהייתה משפחה דתית, עלתה לארץ בראשית שנות העשרים מאזור לודז’ שבפולין, התגוררה בתל אביב, בשכונת נורדיה, כבר בשנת 1923, זאת בהתאם לרישום בתעודת הזהות של סבו. שנת העלייה לא צוינה. אביו היה בעל חנות ואמו עקרת בית, שגם עזרה לאביו בעבודה בחנות. אחותו שפרה הייתה חברה בהגנה, ואחיו שמואל היה חבר באצ”ל.

אפרים היה בוגר בית הספר ביל”ו במחזור תש”ב. לאחר מכן למד בתיכון דתי. כנער הצטרף ללח”י, פעל במחלקת הנוער, ועסק בין השאר בהדבקת כרוזים. עם הקמת המדינה, בחודש מאי 1948, התגייס עם חברי לח”י לצה”ל. שרת בחטיבה 8, גדוד 89, בפלוגה המסייעת, שבה היה מדריך בתפעול ה”בֵּזוֹת”, מקלעים בינוניים. שוחרר מהשרות בצה”ל ב־.1950

ב־1963 נישא להניה לבית פרלמוטר, מורה, ילידת ריו־דה־ז’נירו שבברזיל. לזוג בן ובת ונכדים. במשך שנים רבות עבד כמנהל מכירות של ציוד היקפי למחשבים, ויצר קשרים חמים עם האנשים עמם קיים עסקים.

היה אדם ישר וצנוע, מקובל ואהוב על משפחתו וחבריו, אמין, נוח לבריות, משכין שלום, והשתדל תמיד למצוא את שביל הזהב מבלי לוותר על עקרונותיו. אהב לסייע בכל הזדמנות. היה פעיל בבית הכנסת “בית אל” שבחולון, במסגרת חוג “חזון”.

אפרים נפטר ביום ב’ באב תשנ”ב, 31 ביולי 1992 והובא בבית העלמין בחולון.