דב בן ינקה ויוזף נולד ב־29.9.1911 בהודמזו־וושרהי, עיר שדה בהונגריה. היתה לו אחות צעירה ממנו. אביו ניהל טחנת־קמח. כשהיה דב בן שלוש, פרצה מלחמת העולם הראשונה ואביו גוייס לצבא. בסוף המלחמה, זכה לעיטור 'צלב הברזל' על גבורתו. משפחתם היתה מתבוללת וכפטריוטים הונגרים שינו את שמם לשם הונגרי: (לֵוַאי). לדב קראו אישטוון, אך בקהילה נרשם כברל (דב).
מילדותו למד דב נגינה על פסנתר. ב־1936 עברה המשפחה לשופרון, בשל עבודת האב, שם עבד דב כפקיד והכיר את מרים (אווי) רוזנברגר, שבהשפעתה הצטרף לבית"ר. ב־1938 שרת זמן קצר במילואים. ב־26.2.1939 נשא לאשה את מרים רוזנברגר, ב־1.7.1939 עלה הזוג על אניה, ולאחר עיכובים רבים הגיעו ארצה. הבריטים העבירו את הנשים והילדים למחנה עולים ואת הגברים להסגר בסרפנד, שם הוחזקו כשלושה שבועות. כשהשתחרר, מצא דב את מרים בפלוגת בית"ר בעקרון. מרים חלתה בטיפוס ואושפזה בבית־חולים בפרדס־כץ. לאור מצבה, לא איפשרו להם לחזור לפלוגה והם החלו בחיים אזרחיים שלא היו קלים. עם כמה חברים, הקים דב תזמורת ריקודים, שהתפרנסה מנגינה בבתי־קפה. ב־1940 נולדה בִתם, נעמי, וב־1945 בנם, גבי. מרים הצטרפה לתזמורת כמתופפת. שניהם שאפו להצטרף למחתרת, אך לא ידעו לאן לפנות, עד שפנה אליהם בחור בשם בצלאל ושאל אם יהיו מוכנים לגור בדירה ברמת־גן, שנועדה למטרות מסויימות של המחתרת.

למרות בקשותיו הרבות של דב – לא נשלח לפעולות, כי ביתו היה חייב להיות 'נקי' מכל חשד, היות ושימש כמקום מסתור לאלדד.

ב־1975, עקב מחלת אביה של מרים, נסעה המשפחה להונגריה. הם התגוררו ליד הגבול האוסטרי. מאחר שההונגרים לא הניחו ליהודים לעזוב את הונגריה, עזר דב ליהודים לעבור לאוסטריה, שם הצטרפו לקבוצות עולים. כשההונגרים גילו את פעילותו, נאלצו דב ומשפחתו להסתלק באותה דרך. בשובם ארצה עבד דב כמורה למוסיקה ונגינה. נולדו להם עוד שני ילדים: קרני, ב־1951, וגיורא, ב־1957. דב נפטר מהתקף לב ב־28.5.1973–כ"ו באייר תשל"ג.