יוסף נולד ביום כ”א אדר ב’ תר”ע, 1 באפריל 1910 ברחובות לאמו נחמה לבית גולדמן ולאביו חיים. היו להם חמישה ילדים. למשפחה היו כרמים רבים, שנרכשו על־ידי סבו, צבי אפל ז”ל. אביו היה חקלאי.

בילדותו למד בתלמוד־תורה ברחובות. בזמן מלחמת העולם הראשונה נחטף אביו בידי הטורקים לעבודה בשירות הצבא ומאז נעלמו עקבותיו. המצב הכלכלי במשפחה הידרדר, הם נושלו מרכושם ויוסף נשלח לירושלים לבית היתומים “ציון בירושלים”, הצטיין בלימודיו וזכה לתשבחות ופרסים. שנות ילדותו היו קשות ונטולות שִמחת חיים.

עם מעבר השלטון בארץ לידי הבריטים, היו לישוב היהודי תקוות רבות, שבמהרה נתבדו.

כבר מצעירותו היה יוסף מעורה בחיי הישוב, היה פעיל בבית”ר ובחוגים הלאומיים, בהגנה ולאחר־מכן באצ”ל, ועם הפילוג הצטרף ללח”י. בשנות ה־30 עבד בייצור בלוקים לבנייה ואחר־כך שימש כמנהל עבודה בפרדס, שם הכיר את אשתו לעתיד, מנוחה לבית כהן, שעלתה מפולין כחלוצה. הם נישאו ביום ז’ באלול תרצ”ה, 18 בספטמבר 1935. מנוחה היתה שותפה לפעילותו בלח”י. בחצר ביתם היה סליק של כדי חלב עם נשק ומסמכים. ביתם היה פתוח לחברי המחתרת, שמצאו בו מקום לינה וארוחה, על אף המצב הכלכלי הקשה. חברים מבוקשים הסתתרו אצלם.

בשנת 1943 נאסר יוסף עם גיסו יצחק גרשקוביץ בעקבות הלשנה מצד תושב רחובות. הם נשלחו למיזרע. יוסף הועבר ללטרון, היה ברשימת המגורשים לאריתריאה. בעזרת חָמִיו, מרדכי כהן, מפעילי הפועל המזרחי, הושאר בלטרון. תקופת מאסרו היתה קשה לאשתו ולבִתו בת השש. לפרנסתן עבדה אשתו בפרדס, בבניין, שטפה כלים במסעדה ועבדה בניקיון. יוסף שוחרר מהכלא כעבור שנה ומחצה ונידון למעצר־בית. הוא עבד בליטוש יהלומים ואחר־כך במועצה המקומית ברחובות בגינון. לימים הפך הגנן הראשי של העיר.

בפרוץ מלחמת העצמאות התנדב לצה”ל, הצטרף ל”גבעתי” והשתתף בקרבות בחזית הדרום. נפצע בקרב על כיס פלוג’ה, מילא תפקיד של חבלן וטיפל במוקשים, שהטמינו המצרים, התנדב לשירות צבאי גם במלחמת סיני.

עם שיחרורו מצה”ל, חזר לעבוד כגנן הראשי של רחובות. הוא עזר בקליטת עלייה, יעץ בהתנדבות בגינון לתושבי העיר, טיפל וטיפח את הגינון בבסיס תל־נוף, וזכה לאותות הוקרה. בשנותיו המאוחרות התנדב לאגודת גימלאי רחובות וניהל קופת גמילות חסדים. היה אדם חביב, המוכן תמיד לעזור.

אשתו מנוחה נפטרה בט”ו באלול תשל”ה, 22 באוגוסט 1975. יוסף נפטר ממחלה קשה ביום ד’ בשבט תשנ”ז, 13 בינואר 1996. יוסף ורעייתו טמונים בבית־העלמין ברחובות. הותיר אחריו בת ובן.