אביעד (שטרן) אברהם – אהוד

שם מלא: אביעד אברהם
כינוי בלח"י: אהוד
תאריך לידה: 26.10.1933
ארץ ועיר לידה: ישראל, חיפה
שנת הצטרפות ללח"י: 1945
 

אברהם נולד ב־26.10.1933 בחיפה, לאביו יוסף שטרן ולאמו אסתר לבית קירשנבאום. הוריו ילידי צפת. משפחת אביו חיה בצפת מספר דורות. אבי אמו היה המוכתר של צפת, המשפחה חסידית־דתית, נצר לאר"י הקדוש מצפת. אביו היה סוחר ידוע בעיר ונמנה עם אוהדיה ותורמיה של התנועה הרביזיוניסטית ובית"ר.
אברהם היה השלישי במשפחתו. למד בבית־הספר היסודי־דתי "נצח ישראל" בחיפה.
בגיל 12 הצטרף לתנועת הנוער של בית"ר בעיר. מאוחר יותר גוייס לתנועת הנוער של "בני אצ"ל", ומשם חבַר ללח"י, בהיותו בן 15 שנה. תפקידו העיקרי בלח"י היה לקשר בין המועמדים להצטרפות למחתרת לבין ועדת הקבלה, בפניה הופיעו המועמדים. עבר קורס בנשק קל וגם עסק בהפצת חומר תעמולתי.

פעם נעצר על־ידי המשטרה, בשעת הדבקת כרוזים, אך שוחרר. המשיך בפעילותו זמן־מה, גם בעת המעצרים של אנשי לח"י, לאחר הוצאתו להורג של הרוזן ברנדוט. אברהם סיים את בית־הספר התיכון הריאלי בחיפה.

בשנת 1951 התגייס לצה"ל ושימש כסמל קשר בחטיבה 7. ב־1952 נשא את רבקה סטרומזה ולזוג נולדו שלושה ילדים: עדנה, דורון ויאיר. בשנים 1956–1958, לאחר שחרורו מצה"ל, למד באוניברסיטה העברית בירושלים. בעל תואר מוסמך במינהל ציבורי. עבד שנים בשירות המדינה.

בשנת 1981 שימש כמנהל הופעות חוץ של ראש הממשלה מנחם בגין, ולאחר־מכן – עוזרו האישי של שר החוץ דאז, יצחק שמיר. לימים מילא תפקידי ביטחון שונים. יצא לגימלאות זה מכבר.

מאז פרש לגימלאות עובד ב־"אוויס" – חברה להשכרת רכב. כתב שני ספרים", ספר שירים "תלוי עם מי", וספר ריגול ומתח "שו... שו".