זלמן נולד בזכרון־יעקב ב־15.5.1928, בן להורים ילידי הארץ ונכד ונין לחלוצים ממייסדי זכרון־יעקב, חדרה, עתלית והמושבה כנרת.
אביו, עמנואל, היה חקלאי, איש ההגנה ואוהד לח”י פעיל. אמו, מלכה, עבדה כ־50 שנה בבית אהרנסון. היתה אִשה מאמינה. כתבה יומנים רבים, שנתרמו לארכיון ישראל. היתה בקשרים הדוקים עם ראשי היישוב ורבניו, הצטיינה בנדיבות ליבה. היא דאגה לכך, שצריפי אהרנסון ישמשו את לח”י להדרכה ואימונים.
זלמן היה חבר בתנועת מכבי וכבר בגיל 13 נשבע בהגנה. למד בתיכון, בקולג’ האנגלי בחיפה, וסיים את לימודיו ב־.1947 הצטרף ללח”י ב־.1946 היה מחלק כרוזים של לח”י על ספסלי התלמידים. השתתף בקורס לנשק, משם נשלף להיות ה”ברניסט” בהתקפה הגדולה באבו־כביר. כן השתתף בחיסול האוטובוס הערבי מקיסריה, שבעקבותיו ברחו כל הערבים מהכפר. היה “ברניסט” גם בהתקפה על הכפר קניר, שאיים על גבעת־עדה. השתתף בפירוק הנשק מן הכפר ג’יסר־אל־זרקא וכניעתוֹ. בין השאר היה אחראי על זכרון־יעקב מטעם לח”י, ועסק גם בהדרכה.

במאי 1948 התגייס כמ”מ, יחד עם כל חברי לח”י לחטיבה 8, וכבוגר תיכון נשלח לקורס מפקדי מרגמות והיה למ”מ המרגמות בגדוד 82. במלחמת השחרור השתתף במבצע “דני”, כיבוש שדה־התעופה לוד והכפרים המשתרעים עד בית־נבאללה. במיבצע “חורב” השתתף בכיבוש עיראק־אל־מנשיה, שחרור הנגב וכיבוש באר־שבע. וכן במיבצע “עין”, כיבוש עוג’ה־אל־חפיר (ניצנה) ואבו־עגילה. זלמן נבחר על־ידי המג”ד שאול יפה לייצג את גדוד 82 בג’יפ נס־החטיבה במצעד הראשון שצעד. בשירות המילואים השתתף במיבצע “קדש” כסמ”פ בכיבוש רצועת עזה. במלחמת ששת הימים היה מפקד המגנן בין ג’ת לבקעה. במלחמת יום כיפור שירת כמ”פ בשכם. סיים את שירות המילואים בגיל 54 כרב־סרן.

זלמן בעל משק חקלאי בזכרון. נשוי לעדנה אברמוביץ’, בת זכרון. להם ארבעה ילדים ונכדים. תרם לקהילה בעבודה ציבורית בהתנדבות מלאה. היה כ־10 שנים חבר מועצת הכורמים, יו”ר מכבי זכרון כשמונה שנים (זכייה בגביע ובאליפות ישראל בטניס שולחן). כחבר מרכז מכבי, כיהן כיו”ר מחלקת טניס שולחן הארצית. כשמונה שנים היה יו”ר מועדון הברידג’ וכארבע שנים רמ”ט (ראש מטה) מל”ח (משק לשעת חרום) במסגרת המועצה בתקופת מלחמת המפרץ.
היה יו”ר סניף הליכוד וחבר המרכז.