שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

שם: נומברג יוסף

כינוי בלח״י: עמיקם

תאריך לידה: 3.7.1924

יוסף נולד בעיר לובלין שבפולין ב־3.7.1924 להוריו חנה ופישל נומברג. אביו היה תעשיין ואִמו עקרת־בית. שם אחיו הבכור היה ישראל. יוסף למד בבית־הספר הדתי “יבנה”. בגיל תשע הצטרף לבית”ר לובלין.
ב־1935 עלה לארץ עם בני משפחתו והם גרו בתל־אביב. בארץ עבד אביו כמנהל חברה. יוסף למד בבית־הספר הדתי “ביל”ו”. בשנת 1937 עברה המשפחה לירושלים, שם למד בבית־ספר “תחכמוני”. אחַר המשיך בתיכון “אליאנס”. היה פעיל בחוגים הלאומיים, וב־1946 התגייס ללח”י בירושלים ופעל במחלקה ו’, מודיעין, שם עבר קורסים בנשק וחבלה.
באותה שנה נאסר בידי הבריטים כחשוד בהשתייכות למחתרת. הוא ישב מיספר חודשים בקישלה בירושלים והצליח להשתחרר.

יוסף המשיך בפעילותו בלח”י גם אחרי שיחרורו מהכלא. נוסף על פעילותו במחלקה ו’, השתתף בכיבוש ליפתא, שֵיח באדר, דיר־יאסין, ובַקְרב על נוטרדאם. ב־15 במאי 1948 נפצע מרסיס.

לאחר שהתאושש מהפציעה חזר שוב לפעילות. הוא היה אחראי במחנה “אלדד” ובמחנה “דרור” על כל המתגייסים החדשים ללח”י – חי”ם. עם יסוד המברק – עיתון הלח”י – התמנה יוסף לאחראי על העיתון בירושלים.
אחיו ישראל, שאף הוא הצטרף ללח”י נאסר אחרי רצח ברנדוט, הוא ישב בכלא ביפו ובעכו. באותה עת הצליח יוסף להסתלק מירושלים לתל־אביב.

אחרי פירוק הלח”י עבר יוסף לעבוד בתעשיה ומסחר, בענף הטקסטיל, בו הוא ממשיך עד היום כיבואן של חומרי גלם. יוסף היה חבר תנועת־החרות וכיום הוא חבר הליכוד.

בשנת 1962 נשא לאשה את שרה בלתינשתר. להם שני בנים – יאיר ועמיקם, ונכדים.

הצטרפו לרשימת התפוצה