לוי אברהם – ארנון

שם מלא: לוי אברהם
כינוי בלח"י: ארנון
תאריך לידה: 16.6.1929
תאריך נפילה: 13.7.1948
ארץ ועיר לידה: ישראל, ירושלים

 

אברהם נולד בירושלים ב־ח' בסיון תרפ"ט (16.6.1929) להוריו, יצחק ושרה לוי, שהיו עמלי־כפיים. כבן מסור, נרתם עוד בילדותו לסייע למשפחה ולאחר סיימו את בית־הספר העממי הלך ללמוד את מקצוע השרברבות, בו הצטיין. את משכורתו היה מוסר בשמחה להוריו. אברהם היה מלא שמחת חיים ואהבת העבודה, עליז וחביב על כל מיודעיו. 

למחרת ליל הכרזת האו"ם בכ"ט בנובמבר תש"ח, התגייס להגנת ירושלים ונשלח לנוה יעקב, שם השלים את אימוניו הצבאיים ושירת בשמירת הדרך לירושלים מצד צפון.

לאחר שבועות מיספר חזר לירושלים, הצטרף לפלמ"ח ולקח חלק בלחימה בגיזרת קרית ענבים, בקרבות נבי־סמואל והראדאר. היה בעל עוז ויוזמה ולא מצא סיפוק בהגבלות שהוטלו על יחידתו מטעם ההנהגה. בעקבות סכסוך אישי בינו לבין מפקד יחידתו בשל אופי הלחימה, לא נתאפשר לו עוד להמשיך בשירותו בפלמ"ח והוא הוחזר לירושלים.

צמא לחימה למען שחרור המולדת, הצטרך אל כוחות לוחמי חרות ישראל בירושלים והשתתף בקרבותיהם. אברהם יצא במסגרת החטיבה הלוחמת של לח"י לכיבוש עין־כרם, מיבצע שבוצע בשיתוף עם יחידות צה"ל. חבריו ראוהו לאחרונה בהגישו עזרה לחבר פצוע ומאז 10.7.1948, נעדר. רק אחרי שלושה ימים, כאשר כוחותינו התבססו בעין־כרם, נמצאה גופתו והובאה לקבורה בשייח באדר א'.

ב־30.8.1950–י"ז באלול תש"י, הועבר אברהם למנוחת עולמים בהר הרצל בירושלים.

לחץ כאן לדף הנצחה באתר "יזכור" של משרד הבטחון