דוד נולד בימין משה בירושלים ב־ד’ בטבת התרפ”ח, בכור לחמשת אחיו. אביו מיכל צבי, היה שוחט וגאון בתורה, בן למשפחת חרל”פ, ממייסדי היישוב היהודי בפולין ומחלוצי תלמידי הגאון מווילנה, שעלו להתיישב בירושלים בשנת .1840 אִמו, שושנה לבית כהן גלוברמן, נולדה בירושלים. סבתו, ילידת חברון, בנתה את הבית הראשון בשכונת “שערי חסד”.
ילדותו של דוד עברה בשכונת “כנסת” והוא למד בישיבת “עץ־חיים”. הצטרף לתנועת “ברית החשמונאים”, שם התרכזו באקטואליה ציונית ותורנית. התנועה התפלגה, חלק מחבריה התגייסו להגנה, אולם דוד התמיד בגישתו הלאומית והתגייס ללח”י.
היה אחראי על נוער, הסברה ומודעות. בעקבות מעקב אחרי קצינים בריטים והלשנה של ההגנה, נאלץ להתחבא שבועיים בעליית הגג של סבו. היה נַשָׁק וטיפל בכלי נשק מכל הסוגים. בעל חוש טכני מפותח והיחיד שידע להרכיב “פיאט” מפורק, שהגיע בחביות גבס. בעת ניסיון של אנשי האצ”ל ולח”י לפרוץ את הכלא במגרש הרוסים (הפעולה היתה משותפת לשתי המחתרות). היה אחראי יחד עם חברו אליעזר על אספקת הנשק והטמנתו בכדי חלב ישנים.

במלחמת העצמאות השתתף בהתקפה על “נוטר־דם”. היה אחראי על אספקת נשק במחנה אלדד בליפתא. השתתף בהתקפה על דיר־יאסין, שם נפצע באצבעו, ועל מטה הכנופיות בשייח ג’ראח. תוך כדי נסיגה חילץ את שרה וטודי פלאי.

בצה”ל שירת בחטיבוֹת עציוני וגבעתי, ובמילואים שימש כקשר בגדוד המרגמות 120 מ”מ של חטיבת ירושלים. השתתף במלחמות קדש וששת הימים והיה בין משחררי קבר רחל ומערת המכפלה.

בשנת 1953 נשא לאישה את אסתר לבית מועלם. לזוג נולדו חמישה ילדים ועשרים נכדים. הם התגוררו בשכונת בית הכרם בירושלים. משנת 1951 ועד לפרישתו לגימלאות ב־1993, עבד דוד במשרד המסחר והתעשיה כאחראי על ייבוא מזון, ועוד. עסק באיוש משלחות שוחטים לחו”ל. דאגתו העיקרית היתה לאספקה ולשמירת מלאי מיצרכי מזון בסיסיים, והיה נציג המשרד בוועדת המל”ח העליונה.
נפטר בראש חודש חשון התשנ”ד.