ישראל נולד בשנת 1921 למנשה ובת־שבע, בעיר ברהובו (ברגסאס) בצ’כוסלובקיה, בחבל קרפטורוס, בן זקונים למשפחה שומרת מצוות בת 11 נפשות. האב היה סוחר. ישראל עלה ארצה על סיפון האניה “קטינה”, בעלייה בלתי לגלית, בשנת .1938 מגיל 10 היה חבר בית”ר, ומשעלה ארצה היה חבר בפלוגת בית”ר בבאר־יעקב, שם הצטרף לאצ”ל. עם הפילוג, צידד יחד עם חבריו ביאיר, ונאלץ לעזוב את הפלוגה בבאר יעקב. עבר להתגורר בנתניה וכעבור מיספר שבועות התנדב לצבא הבריטי. באפריל 1941 נפל בשבי הגרמני במערכה על יוון. כעבור ארבע שנים במחנות שבויים, שוחרר על־ידי צבא ארה”ב ונשלח לאנגליה, ומשם, דרך מצרים, חזרה לארץ. כאן מצא קשר חדש ללח”י, בה היה חבר פעיל עד הגיוס לצה”ל, ב־.1948

תחילה היה חבר באחד התאים בנתניה. השתתף בהכנת מיטעני צד בדירתו ובפעולות חבלה במערכת הטלפונים של הבריטים באיזור. השתתף בקורס אידיאולוגיה במגדיאל ואחר הועבר לתפקיד אחראי על הנוער בגוש דן. בעיקבות ההעברה, העתיק את מקום מגוריו לתל־אביב. נוסף לפגישות ולשיחות אידיאולוגיות עם תאי הנוער והדבקת כרוזים, הוטל עליו גם תפקיד של גיוס אוהדים באיזור גוש דן.

עם הגיוס לצה”ל היה לסגן מפקד מחלקה בפלוגה ג’ בגדוד 82, והשתתף בכל הקרבות של הפלוגה במלחמת העצמאות. סיים קורס קצינים, ובהמשך, קורס מ”פים שריון ושימש בתפקידי פיקוד, הדרכה ומטה שונים בחיל־השריון. ב־1970 נתמנה לשלישו הצבאי של הנשיא זלמן שז”ר והמשיך בתפקיד זה גם אצל הנשיאים אפרים קציר ויצחק נבון. סיים את שירותו בצה”ל בדרגת אלוף־מישנה. אחרי שיחרורו, היה למנהל לשכתו של נשיא המדינה יצחק נבון. במשך שירותו השלים את לימודיו והינו “בוגר” האוניברסיטה העברית במשפטים.

ב־1952 נשא לאישה את בלהה יעל לונץ. להם שלושה ילדים: בת־שבע, אלה ומנשה, ונכדים. עד שנת 1970 התגורר עם משפחתו באשקלון ומאז בירושלים.
פרש לגימלאות בשנת .1983