שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הקרנת הסרט: ילדי רעננה 27.1.2018

הקרנת הסרט: ילדי רעננה + הרצאה: לח”י שנת המבוכה
האירוע יתקיים בע”ה במוצ”ש פרשת בשלח, יא’ שבט תשע”ח 27.1.18 
בשעות 20:00-22:00 באודיטוריום של מרכז מורשת מנחם בגין בירושלים.

פתיחה: פלג לוי – מיוצרי הסרט יספר איך נולד הסרט
הסרט ילדי רעננה – הוא סרט תחקירי חדש המגלה את סיפורם של עשרה נערי לח”י אשר השתתפו בקורס נשק במבנה שנמצא בפרדסים בגבול הרצליה-רעננה. חמישה מתוכם נהרגו על ידי הבריטים בנובמבר 1947 שבועיים לפני הכרזת האו”ם על הקמת מדינה יהודית.
70 שנה אחרי, עשרה תיכוניסטים מרעננה מתחקים אחר אותה הפרשה במהלך שנת הלימודים, התהליך מתועד ומעובד לסרט. על ידי איתן וצלר אשר צילם ביים וערך ופלג לוי שצלל עם הנערים לתוך התקופה והסיפור.
 
הרצאה: לח”י שנת המבוכה – מאת פרופ’ תת אלוף במיל’ וח”כ לשעבר – אריה אלדד, בן לישראל אלדד, שהיה אחד ממנהיגי לח”י, ולבתיה ושיץ-אלדד
כאשר הודיעו הבריטים לאו”ם כי בכוונתם לעזוב השתררה מבוכה בשורות לח”י. במחתרת לא האמינו כי הבריטים מתכוונים באמת לצאת וקיוו כי לא תהיה מלחמה עם הערבים. הם המשיכו להלחם בבריטים גם אחרי כ”ט בנובמבר. גם במוסדות היישוב המאורגן לא היה ביטחון כי לא מדובר בתרגיל מדיני. אך ההגנה נערכה למלחמה בערבים. לח”י נותרה לפתע בלא אסטרטגיה ברורה. ההבדלים האידיאולוגיים בתוכה שלא היו רלונטיים בימי המלחמה בבריטים התרחבו לסדקים עמוקים ובימי מבוכה אלו נקלעה לח”י לפרשה טראגית של הוצאה להורג של אחד מאנשיה, חיסול מרגלים ו”מרגלים”, מאבק בין אוריינטציה פרו סובייטית לנייטרליזציה של המזרח התיכון, גיוס לצבא או המשך פעילות עצמאית בירושלים – עד לאקורד הסיום, הוצאתו להורג של המתווך ברנדוט והפילוג הסופי בלח”י.
 
*ללא-תשלום; חובה להרשם – המקומות מוגבלים – הכניסה לפי רשימה.
רק מי שמתכנן להגיע באופן כמעט וודאי שירשם למילוי טופס ההרשמה => goo.gl/Yqavqa
 
לביטול ההרשמה (אפילו ברגע האחרון), שלחו אימל לסבא-עמית araratamit7@gmail.com
עידכונים לגבי שינויים כלשהם, ישלחו רק לנרשמים !!!
להצגת טבלת הנרשמים – לצורך תיאום טרמפים => goo.gl/yUt3oX
 
לבירורים: עמית אררט 052-7-90.60.90 araratamit7@gmail.com

Join our mailing list

הצטרפו לרשימת התפוצה